Vykdydama „Ilgalaikių COVID-19 pandemijos neigiamų pasekmių žmogaus ir visuomenės psichikos sveikatai mažinimo veiksmų planą“ bei siekdama padėti tėvams geriau suprasti savo vaikus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) iniciavo trumpų atmintinių tėvams parengimą. Jose – svarbiausia informacija apie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybes, tinkamo ekranų naudojimo taisykles, ankstyvuosius emocinių ir elgesio sunkumų požymius bei psichologinės pagalbos galimybes.

Informacija atmintinėse yra itin aktuali šiuo metu, kai vaikai ir paaugliai šalia kasdienių iššūkių susiduria ir su dvejus metus besitęsiančia COVID-19 pandemija, karu Ukrainoje ir su juo susijusios informacijos, nuomonių gausa bei sparčiai besikeičiančiomis aplinkybėmis. Visa tai kelia nemažai nerimo, neužtikrintumo, baimės, pykčio ar kitų negatyvių jausmų ir gali išprovokuoti sunkiai kontroliuojamą nerimą, pablogėjusią emocinę sveikatą, išauginti psichologinį pažeidžiamumą, pagausinti konfliktinių situacijų šeimoje ar mokykloje, net lemti psichikos ar elgesio sunkumų atsiradimą.

Svarbu, kad tėvai nesijaustų bejėgiai, gebėtų laiku pamatyti nerimą keliančius ženklus, žinotų, kaip padėti vaikui ir kur kreiptis pagalbos.

Atmintines rasite pagalbasau.lt puslapyje (https://pagalbasau.lt/patarimai-tevams/).

Informacija tėvams, jeigu COVID-19 liga patvirtinta Jūsų vaikui

Informacija tėvams ir darbuotojams, jeigu Jūs ar Jūsų vaikas turėjo didelės rizikos sąlytį su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga

Informacija tėvams, jei mokyklos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga

Mieli Tėveliai,

Esame Jums dėkingi už praėjusiais metais mūsų progimnazijai pervestus 1,2 proc. GPM.

Kviečiame ir šiemet būti aktyviais progimnazijos bendruomenės nariais, skiriant 1,2 proc. GPM.

Prašymus pervesti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį paramos gavėjams FR0512 forma (toliau – prašymas) gali būti teikiamas užpildžius prašymą  elektroniniu būdu per VMI elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

Deklaravimo žingsniai naudojantis elektronine deklaravimo sistema:

1. Prisijunkite prie Elektroninio deklaravimo sistemos. JUNGTIS
  2. Pildyti formą > Prašymas skirti paramą. PAVYZDYS
  3. Pasirinkite formos FR0512 v.4 pildymą tiesiogiai EDS. PAVYZDYS
  4. Užpildykite pateiktą formą bei pasirašykite ją elektroniniu būdu. PAVYZDYS

Šiuo metu turime surinkę 5939 € paramos. Pavasarį Mokyklos taryboje bus svarstoma, kaip tinkamai panaudoti surinktas 1,2 % GPM lėšas. Jeigu turite konkrečių pasiūlymų – susisiekite su administracija.

Dėkojame, kad rūpinatės progimnazijos gyvenimu.

Naudingos nuorodos