5c kl. mokinius aplankė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų atstovas

Spalio 20-ąją „Šilo“ progimnazijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų atstovas Tomas Rutavičius. Jį į mokyklą susitikti su mokiniais klasės valandėlės metu pakvietė 5c kl. auklėtoja Gintarė Tuzikienė. Aktų salėje susipažinęs su mokiniais, svečias papasakojo jiems apie save ir pristatė Lietuvos kariuomenės kario profesiją. Mokiniai sužinojo, kas sudaro Lietuvos kariuomenę, kokia naudojama apranga, ginkluotė, technika bei ekipuotė ir akcentavo, kad „Lietuvos kariuomenė – tai daugiau nei institucija, tai didelė šeima žmonių, pasiryžusių aukotis vardan Lietuvos laisvės. Karys – tai daugiau nei darbas. Kariai pasiryžę ginti tuos, kurie negali apsiginti patys, kovoti už laisvę bei vertybes“. Tai kupina iššūkių profesija. Kariams, tarnaujantiems Lietuvos kariuomenėje, sudarytos geros tarnybos ir gyvenimo sąlygos, daug dėmesio skiriama jų sportui, sveikatai ir medicininei priežiūrai. Suteikiama galimybė tobulėti, išmokti naujų dalykų, įgyti pozityvios ir naudingos patirties. Mokiniai turėjo galimybę tiesiogiai prisiliesti prie kario kasdienybės, atliko rikiuotės veiksmus pagal komandas ir galėjo pasimatuoti kario aprangą bei išbandyti ekipuotę. Vaikai pastatė kario pastogę, išbandė kario kilimėlį, miegmaišį ir kitus ekipuotės elementus.
Po labai įdomios bei informatyvios netradicinės klasės valandėlės, penktokai atminimui gavo dar ir dovanėlių – sąsiuvinių su kario atributika ir knygelių. Na o tada visi rimtai nusiteikę, bet geros nuotaikos išskubėjo puošti klasės Helovino proga.